Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: ISO9001,CE
Model Number: HJF-780
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 Set
Preis: 36000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injectionpressure: |
100-2000 MPa |
Maxinjectionspeed: |
100-300 Mm/s |
Machineweight: |
2000-15000 Kg |
Color: |
Customized |
Heatingzones: |
3-6 Zones |
Screw Speed: |
0-220 |
Type: |
Automatic |
Pump Motor Power: |
9 |
Injectionpressure: |
100-2000 MPa |
Maxinjectionspeed: |
100-300 Mm/s |
Machineweight: |
2000-15000 Kg |
Color: |
Customized |
Heatingzones: |
3-6 Zones |
Screw Speed: |
0-220 |
Type: |
Automatic |
Pump Motor Power: |
9 |
| Heating Zones | 3-5 zones |
| Screw Diameter | 20-150 mm |
| Dimensions (L×W×H) | 3m × 1.5m × 2m |
| Primary Use | Injection Molding Machine for Bakelite |
| Pump Motor Power | 9 kW |
| Machine Weight | 2,000-15,000 kg |
| Shaping Mode | Plastic Injection Mould |
| Injection Pressure | 100-2,000 MPa |
| Max Injection Speed | 100-300 mm/s |
| Screw Speed | 0-220 rpm |