Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Einzelheiten zum Produkt
Markenname: Haijiang
Zertifizierung: ISO9001,CE
Model Number: HJF-160
Zahlungs- und Versandbedingungen
Minimum Order Quantity: 1 Set
Preis: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Style: |
Horizontal |
Product: |
Cold Runner Plastic Injection Mold |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Mould Thickness: |
180-470 Mm |
Shot Size: |
1766 Cm³ |
Ejector Force: |
2-4 Ton |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Shot Weight: |
1590 G |
Style: |
Horizontal |
Product: |
Cold Runner Plastic Injection Mold |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Mould Thickness: |
180-470 Mm |
Shot Size: |
1766 Cm³ |
Ejector Force: |
2-4 Ton |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Shot Weight: |
1590 G |
| Schließkraft | 4800 KN |
|---|---|
| Lochdurchmesser | 160 mm |
| Schussgewicht | 1590 g |
| Schussvolumen | 1766 cm³ |
| Schneckendurchmesser | 30-50 mm (einstellbar) |
| Auswerfersystem | 5 Teile |
| Auswerferkraft | 2-4 Tonnen |
| Maschinenbauart | Horizontal |
| Spannung | Anpassbar an Kundenanforderungen |